Bir Şirket Avukatına İhtiyacım Var mı?

Bir şirket avukatı, ticari işlemlerde danışmanlık yaparak şirketinize yatırım yapan herkesi korur. Şirket avukatlarının ne yaptığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Şirket Avukatı Ne İş Yapar?

Bir şirket avukatı, ticari işlemlerde danışmanlık yaparak şirketinize yatırım yapan herkesi (siz, hissedarlar, çalışanlar, alacaklılar vb.) korur. Tüm şirket avukatları dava açmaz, bu nedenle birini mahkemeye götürmeniz gerekiyorsa bir iş dava avukatı aramanız gerekebilir.

Bir Şirket Avukatına Ne Zaman İhtiyacım Olacak?

Tüm ticari işlemler bir avukat gerektirmez ve işletme sahipleri daha kesin iş ihtiyaçlarını karşılamak için web’i giderek daha fazla kullanır. İnterneti kullanarak bir işveren kimlik numarası (EIN) için başvurabilir ve Toplantı Tutanakları veya Gizlilik Sözleşmesi gibi belgeler oluşturabilirsiniz . Günlük iş operasyonları genellikle bir avukat gerektirmez.

İşletmenizi bünyenize katmak istiyorsanız veya zaten şirket kurduysanız ve yasal sorumluluklarınız konusunda tavsiyeye ihtiyacınız varsa, bir şirket avukatına ihtiyacınız olabilir.

Bir şirket avukatı, c- veya s-corp yapısından kaynaklanan konularda size tavsiyelerde bulunabilir. Bu, yatırımcı haklarını, satın almaları ve birleşmeleri, çevre hukuku, kurumsal yapılanma, işe alma ve daha fazlasını içeren konuları içerebilir. Olası yasal komplikasyonları önlemek için bir şirket avukatının tavsiyesini de isteyebilirsiniz.

Bir Şirket Avukatının Maliyeti Ne Kadardır?

Tüm avukatlar aynı faturalandırma yöntemini kullanmaz, ancak birçok şirket avukatı saat başı ücret alır. Bu oran, sunulması gereken herhangi bir evrak için dosyalama ücretlerini içermez. İyi bir şirket avukatı için ücretler yüksek olabilir, bu nedenle avukatınızla önceden bir fiyat belirlediğinizden emin olun.

Bir Şirket Avukatıyla Çalışmaktan Ne Beklemeliyim?

Bir şirket avukatı ile çalıştıktan sonra, sizin ve yatırımcılarınızın işle ilgili konularda şahsi davalardan korunacağından emin olabilirsiniz.